PDF Drukuj Email
Nabór - logowanie

Aby wybrać szkołę oraz wypełnić podanie logujemy się pod adresem

https://nabor.pcss.pl/nysa


Prosimy pamiętać o podwójnym naborze w 2019 roku i konieczności wybrania typu szkoły:


              

Szkoła ponadpodstawowa                     Szkoła ponadgimnazjalna


INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH KANDYDATA DO SZKOŁY

Administrator danych osobowych.
Administratorem Państwa danych osobowych będzie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie z siedzibą w Nysie przy ul. Orkana 6.
Można się z nami skontaktować w następujący sposób:

a)    listownie: ul. Orkana 6, 48-300 Nysa;
b)    przez formularz kontaktowy dostępny na stronie www.ckziu.nysa.pl lub www.zsm_nysa.wodip.opole.pl w zakładce ‘kontakt’;
c)    pocztą elektroniczną na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ;
d)    telefonicznie pod numerem 77 433 34 39 wew. 231.

Inspektor ochrony danych.
W sprawach ochrony danych osobowych możecie się Państwo kontaktować również z powołanym przez Dyrektora CKZiU inspektorem ochrony danych pod adresem email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Cele i podstawy przetwarzania.
Będziemy przetwarzać Państwa dane osobowe zawarte we wniosku o przyjęcie do szkoły oraz w załączonych dokumentach wyłącznie w celu prowadzenia rekrutacji do szkół wchodzących w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Usta- wicznego w Nysie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa1, w tym automatyczne tworzenie listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia.

Odbiorcy danych osobowych
Odbiorcami państwa danych osobowych będą Starosta Nyski w związku z prowadzeniem wspólnej rekrutacji do szkół, których organem prowadzącym jest Powiat Nyski, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe ul Jana Pawła II, 61-139 Poznań w związku z prowadzeniem systemu NABÓR
2019, szkoła drugiego wyboru w przypadku nie zakwalifikowania kandydata do szkoły wchodzącej w skład CKZiU w Nysie oraz organy samorządu terytorialnego właściwe ze względu na miejsce zamieszkania kandydata i organy nadzorcze w ramach ich ustawowych kompetencji.

Okres przechowywania danych.
1.     Do końca okresu uczęszczania do szkoły w przypadku kandydata przyjętego do szkoły.
2.     1 rok licząc od daty zakończenia rekrutacji w przypadku kandydata nieprzyjętego do szkoły.
3.     Do zakończenia prawomocnym wyrokiem oddalającym skargę na decyzję Dyrektora CKZiU postępowania przed sądem administracyjnym, jeśli nastąpi po terminie określonym w punkcie poprzedzającym.

Prawa osób, których dane dotyczą.
Zgodnie z RODO przysługuje Państwu:

a)    prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich duplikatu;
b)    prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
c)    prawo do ograniczenia przetwarzania swoich danych;
d)    prawo do wniesienia skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00- 193 Warszawa.

Informacja o wymogu podania danych.
Podanie przez Państwo w formularzu wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowych danych osobowych jest obowiązkiem wynikającym z art. 150 ust. 1 Prawa Oświatowego. Podanie w formularzu wniosku o przyjęcie do szkoły oraz wymaganych załącznikach danych dotyczących szczególnej sytuacji zdrowotnej, rodzinnej lub rodzinno-prawnej (wielodzietność rodziny kandydata; niepełnosprawność kandydata, jednego lub obojga rodziców, rodzeństwa; samotne wychowywanie kandydata w rodzinie; objęcie kandydata pieczą zastępczą) jest dobrowolne. Niepodanie tych danych spowoduje nieuwzględnienie ich w kryteriach naboru.


 
PDF Drukuj Email
Spotkanie młodzieży w Nysie zaprzyjaźnionych szkół BBS Ingelheim i CKZiU Nysa
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 13 czerwca 2019 11:01


W dniach 02.06.2019 r. odbyło się spotkanie młodzieży CKZiU w Nysie oraz zaprzyjaźnionej szkoły BBS Ingelheim (Niemcy).
W spotkaniu młodzieży wzięło udział 22 uczniów z naszego Centrum z klas II i III Technikum w tym jeden uczeń z klasy III ZSZ. Młodzież biorąca udział w projekcie była w przedziale wiekowym 16-19 lat. W spotkaniu  wzięło udział 8 dziewcząt i 14 chłopców pod opieką nauczycielek języka niemieckiego Kariny Zakowicz-Obuch oraz Sylwii Grabowskiej-Hoc. Spotkanie organizowane było przez Powiat Nyski, Panią Izabelę Kicak pod patronatem Starosty nyskiego Andrzeja Kruczkiewicza.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 13 czerwca 2019 00:00


Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 19 czerwca 2019 o godzinie 9.00 na boisku szkolnym.

 
PDF Drukuj Email
Strzelcy z Mechanika Mistrzami Powiatu
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 13 czerwca 2019 00:00


Po trwającej blisko 6 miesięcy rywalizacji w ramach Powiatowej Ligi Strzeleckiej pod Honorowym Patronatem Starosty Nyskiego w ZSO "Carolinum" w Nysie odbyło się uroczyste podsumowanie Ligi.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
WYCIECZKA DO PRAGI I SKALNEGO MIASTA
Wpisany przez ALitwin   
środa, 12 czerwca 2019 06:26

W dniach 04-05 czerwca 2019 r. odbyła się dwudniowa szkolna wycieczka do Czech, w której wzięli udział uczniowie klas 2TE, 2TG, 3TA, 2TA i 1CZ. Opiekowały się nimi nauczycielki: p. Marta Kliś, p. Joanna Tomasiak i p. Angelika Skalska.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Egzamin zawodowy sesja czerwiec-lipiec 2019-przybory
Wpisany przez ALitwin   
środa, 12 czerwca 2019 00:00

Komunikaty dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 17 maja 2019r. w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający w trakcie egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji czerwiec-lipiec 2019 r.

Część pisemna

Część praktyczna

 
PDF Drukuj Email
Zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza z okazji Dni Nysy
Wpisany przez ALitwin   
wtorek, 11 czerwca 2019 10:45

24 maja br. z okazji Dni Nysy na strzelnicy sportowej LOK odbyły się Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza. Naszą Szkołę reprezentowała mocna grupa. Całe podium w kategorii chłopców zajęli nasi zawodnicy.

I miejsce zajął Krzysztof Szczepański 94 pkt. na 100 możliwych.
II miejsce Konrad Usiarczyk 93 pkt
III miejsce Daniel Hreciński 89 pkt.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO W LEKKIEJ ATLETYCE
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 06 czerwca 2019 11:43


31 maja w Opolu odbyły się Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Lekkiej Atletyce. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie w zawodach reprezentowali następujący uczniowie:
1. Daniel Czak – 3 TC
2. Patryk Siamro – 1 TG1
3. Szymon Hagemajer – 1 TA
Mistrzem Województwa w biegu na 800 metrów został Daniel Czak z wynikiem 2 min i 50 setnych sekundy ( 2,00,50 ) zaś Patryk Siamro wywalczył 4 miejsce w biegu na 100 metrów.


 
PDF Drukuj Email
Adrian Litowiński Laureatem Konkursu Wiedzy Elektrycznej
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 30 maja 2019 10:05

W dniu 28 maja br. w Kluczborku odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy Elektrycznej. Konkurs odbył się pod patronatem Marszałka województwa opolskiego i Opolskiego Kuratora Oświaty. Miło nam ogłosić, że laureatem konkursu i zdobywcą 3 miejsca został uczeń klasy 3 TE Adrian Litowiński. Bardzo dobre, 7 miejsce zajął również uczeń klasy 3 TE Jakub Butz, któremu do podium zabrakło zaledwie 2 punktów. Celem Konkursu była popularyzacja zawodów związanych z branżą elektryczną i elektroniczną. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki a 6 najlepszych uczestników otrzymało wartościowe nagrody rzeczowe m.in. telefony oraz laptopy. Opiekunem uczniów był Pan Grzegorz Studziński.

 
PDF Drukuj Email
Laboratorium napędów hybrydowych
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 30 maja 2019 09:46


28 maja grupa uczniów biorących udział w projekcie „Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla Rynku Pracy” wzięła udział w zajęciach pt. ” Napędy hybrydowe”. Wykład i ćwiczenia odbywały się w laboratorium branżowym Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu. Zajęcia prowadził pan Grzegorz Nadolski
Tematyka zajęć obejmowała:

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Medal dla piłkarzy "Mechanika"
Wpisany przez ALitwin   
czwartek, 30 maja 2019 08:30

Zawodnicy naszej szkoły po przebrnięciu czterech etapów eliminacyjnych dotarli do Finału Wojewódzkiego w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. W dniu 27.05.2019r. wzięli udział w turnieju finałowym rozegranym w Dobrzeniu Wielkim. Do zawodów zakwalifikowały się: ZSM Opole, ZSM Głubczyce, CKZiU Nysa oraz gospodarze ZS Dobrzeń.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 3 z 78